Salony medyczne Life+

Dla zarejestrowanych

Aktualności

06

12/2013

Konferencja "Mniej cukru - poczuj smak"

W dniu 23 listopada uczestniczyliśmy w akcji "Mniej cukru - poczuj smak", organizowanej w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Tarnowie.
W kiermaszu zdrowotnym, wykładach w ramach akcji Mniej cukru - poczuj smak,  wzięło udział kilkaset osób. Mieszkańcy chętnie korzystali z darmowych badań poziomu cukru i cholesterolu oraz porad diabetologa.
O tym dlaczego cukrzyca nazywana jest epidemią XXI wieku uczestnicy spotkania mogli się dowiedzie z prelekcji dr n. med.  Iwony Trznadel - Morawskiej, specjalisty chorób wewnętrznych, diabetologa z Kliniki Chorób Metabolicznych CM  UJ, Centrum Diabetologii Klinicznej CenterMed. Do zdrowego stylu życia zachęcał także w wykładzie lekarz chorób wewnętrznych Jacek Roik z CenterMed.
Podczas imprezy ponad 40 osób zapisało się do powstającego w Tarnowie Oddziału Polskiego Stowarzyszenia Diabetyków. W sumie z darmowych badań skorzystało ponad 500 osób, u kilku przypadkach wykryto cukrzycę.
Akcję "Mniej cukru - poczuj smak" przygotowali CenterMed i Stowarzyszenie Medycyna Polska przy współpracy z Państwową Wyższą Szkołą Zawodową w Tarnowie.

« powrót do archiwum